Derbis İşlemleri
Bildirim ve Ekler
Dernek Nasıl Kurulur
Vatandaşa sunulan hizmet ve Haklar
Kurumsal Haberler
Yardım Toplama
Sıkça Sorulan Sorular

 

STK'lar ile İşbirliği İçin Kamu Sektörünün Güçlendirilmesi Teknik Yardım Projesi / Sivil Toplum Günleri Duyurusu

 
Değerli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,
 
Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında, Sivil Toplum Günleri düzenlenecektir.
 
İki gün olarak planlanan eğitim, atölye çalışması ve STK Galerisi etkinliklerinin yer alacağı bu organizasyonun temel amacı, yerel ve merkezi düzeyde sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesidir. Katılımcı sivil toplum kuruluşlarına, kendilerine tahsis edilecek masalarda (Sivil Toplum Galerisi) çalışmalarını tanıtma fırsatının sunulması planlanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının Kamu-STK iş birliğini güçlendirmedeki değerli katkıları detaylı bir biçimde değerlendirileceği için, etkinliğin her iki gününe de tam katılım beklenmektedir.
 
15-16 Ocak 2019 tarihinde Eskişehir ilinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine katılmak isteyen, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik illerinde kurulu dernek kurma özgürlüğü alanında ve haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’ların katılımı için ekte sunulan formu doldurarak en geç 02 Ocak 2019 tarihine kadar Valiliğimiz dernekler@afyonkarahisar.gov.tr e-mail adresine göndermenizi rica ederiz.
 
Çevre iller olarak kabul edilen Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik illerinden Sivil Toplum Kuruluşları da bulundukları valiliklere başvurularını yaparak bu organizasyona katılabilirler.
 
Başvuru sayısının çok olması durumda, kontenjanın sınırlı olması nedeniyle başvurular arasında seçim yapılacaktır. Her bir sivil toplum kuruluşundan sadece bir (1) temsilcinin katılması gerekmektedir. Projenin hayata geçirilmesinde T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü teknik destek sağlayan teknik destek ekibi, katılımına karar verilen kuruluşlarla iletişime geçip, organizasyon detayları hakkında bilgi verecektir.
 
İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
 
Not: Sivil Toplum Galerisi oturumunda yer almak isteyen kuruluşların, yanlarında getireceği tanıtım amaçlı malzemeleri, başvuru formunda belirtmelerini rica ederiz.